- Weather
- Portuguese Republic
- Braga
- Joane
Current Weather Joane
Current weather for the city of Joane. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 26. 4. (22:00)
Thunderstorms
Valid to 26. 4. (22:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 14°C |
