- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Jinan-gun
Current Weather Jinan-gun
Current weather for the city of Jinan-gun. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
