Current Weather Jelakce
Current weather for the city of Jelakce. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 12. 5. (00:00) to 13. 5. (00:00)
Thunderstorms
Valid from 12. 5. (00:00) to 13. 5. (00:00)
Wind
Valid from 12. 5. (00:00) to 13. 5. (00:00)
15°C
feels like 14°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
