Current Weather Jabal-e Sīrī
Current weather for the city of Jabal-e Sīrī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 22°C |
