- Weather
- United States of America
- Oregon
- Island City
Current Weather Island City
Current weather for the city of Island City. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 12°C |
