- Weather
- Republic of Austria
- Carinthia
- Irschen
Current Weather Irschen
Current weather for the city of Irschen. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 1. 6. (00:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
