Current Weather Ingenried
Current weather for the city of Ingenried. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 17. 5. (02:00) to 17. 5. (07:00)
Snowfall
Valid to 16. 5. (22:00)
7°C
feels like 5°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
