- Weather
- Morocco
- Souss-Massa
- Imi-n-Tinbal
Current Weather Imi-n-Tinbal
Current weather for the city of Imi-n-Tinbal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 23°C |
