- Weather
- Republic of Iraq
- Kirkuk
- Ḩusayn ‘Abd Allāh
Current Weather Ḩusayn ‘Abd Allāh
Current weather for the city of Ḩusayn ‘Abd Allāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 45°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 30°C |
