- Weather
- United States of America
- Texas
- Humble
Current Weather Humble
Current weather for the city of Humble. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
