- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Hŭkta-ri
Current Weather Hŭkta-ri
Current weather for the city of Hŭkta-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 19°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
