- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Ḩowẕ-e Ganjīgāh
Current Weather Ḩowẕ-e Ganjīgāh
Current weather for the city of Ḩowẕ-e Ganjīgāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 36°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 29°C |
