- Weather
- Japan
- Kagoshima Prefecture
- Honjō-shimo
Current Weather Honjō-shimo
Current weather for the city of Honjō-shimo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 21°C |
