- Weather
- United States of America
- Nebraska
- Holdrege
Current Weather Holdrege
Current weather for the city of Holdrege. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 18°C |
