- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Ho-dong
Current Weather Ho-dong
Current weather for the city of Ho-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 21°C |
