- Weather
- United States of America
- Massachusetts
- Haverhill
Current Weather Haverhill
Current weather for the city of Haverhill. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 16. 5. (20:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 14°C |
