- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Hasŭmŭna-ri
Current Weather Hasŭmŭna-ri
Current weather for the city of Hasŭmŭna-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
