- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Hap’ung-ch’ŏn
Current Weather Hap’ung-ch’ŏn
Current weather for the city of Hap’ung-ch’ŏn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
