- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Hamyŏng-dong
Current Weather Hamyŏng-dong
Current weather for the city of Hamyŏng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
