- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Ḩājī ‘Abdullāh
Current Weather Ḩājī ‘Abdullāh
Current weather for the city of Ḩājī ‘Abdullāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 28°C |
