- Weather
- North Korea
- Rason
- Haeng-dong
Current Weather Haeng-dong
Current weather for the city of Haeng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 14°C |
