- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Gyeongsan-si
Current Weather Gyeongsan-si
Current weather for the city of Gyeongsan-si. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
