Current Weather Güéjar-Sierra
Current weather for the city of Güéjar-Sierra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
