- Weather
- Republic of Albania
- Shkodër
- Gucia e Re
Current Weather Gucia e Re
Current weather for the city of Gucia e Re. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 19°C |
