- Weather
- Italy
- Aosta Valley
- Gran Paradiso
Current Weather Gran Paradiso
Current weather for the city of Gran Paradiso. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 14. 5. (06:00) to 15. 5. (02:00)
Thunderstorms
Valid from 14. 5. (06:00) to 14. 5. (20:00)
-12°C
feels like -18°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 2°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -9°C |
