- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Balochistan
- Goth Ibrāhim Kadrān
Current Weather Goth Ibrāhim Kadrān
Current weather for the city of Goth Ibrāhim Kadrān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 38°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 47°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 32°C |
