- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Gopperding
Current Weather Gopperding
Current weather for the city of Gopperding. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 30. 4. (02:00) to 30. 4. (06:00)
Wind gusts
Valid to 29. 4. (18:00)
16°C
feels like 14°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
