- Weather
- Poland
- Świętokrzyskie
- Gmina Złota
Current Weather Gmina Złota
Current weather for the city of Gmina Złota. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 13. 5. (12:00)
10°C
feels like 6°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
