- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Gerdānān
Current Weather Gerdānān
Current weather for the city of Gerdānān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
41°C
feels like 44°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 998 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 33°C |
