Current Weather Gentry
Current weather for the city of Gentry. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 27. 4. (21:00)
Thunderstorms
Valid to 27. 4. (16:40)
26°C
feels like 28°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
