- Weather
- Republic of Bulgaria
- Kardzhali
- General-Fichevo
Current Weather General-Fichevo
Current weather for the city of General-Fichevo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
