- Weather
- Germany
- Baden-Württemberg
- Geisingen
Current Weather Geisingen
Current weather for the city of Geisingen. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Gale
Valid from 29. 4. (21:00) to 30. 4. (11:00)
Wind gusts
Valid from 30. 4. (10:00) to 30. 4. (18:00)
16°C
feels like 14°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
