- Weather
- Spain
- Castille and León
- Gamonal
Current Weather Gamonal
Current weather for the city of Gamonal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
Rain
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
12°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
