- Weather
- Czech Republic
- Moravskoslezský
- Frýdek-Místek
Current Weather Frýdek-Místek
Current weather for the city of Frýdek-Místek. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1031 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 12°C |
