- Weather
- France
- Pays de la Loire Region
- Fontenay-le-Comte
Current Weather Fontenay-le-Comte
Current weather for the city of Fontenay-le-Comte. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 1. 5. (00:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 61 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
