Current Weather Flowood
Current weather for the city of Flowood. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Tornado watch
Valid to 28. 4. (22:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 28. 4. (16:00)
27°C
feels like 30°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 20°C |
