- Weather
- United States of America
- Florida
- Florida City
Current Weather Florida City
Current weather for the city of Florida City. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rip Current
Valid to 27. 5. (20:00)
29°C
feels like 31°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 26°C |
