- Weather
- Republic of Austria
- Styria
- Fladnitz-Tober
Current Weather Fladnitz-Tober
Current weather for the city of Fladnitz-Tober. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 27. 5. (12:00) to 27. 5. (20:00)
High Temperature
Valid to 27. 5. (00:00)
16°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1029 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
