- Weather
- Germany
- Mecklenburg-Vorpommern
- Feldstadt
Current Weather Feldstadt
Current weather for the city of Feldstadt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 29. 4. (00:00) to 29. 4. (07:00)
13°C
feels like 11°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 10°C |
