- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Falkhānjak-e ‘Olyā
Current Weather Falkhānjak-e ‘Olyā
Current weather for the city of Falkhānjak-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 27°C |
