- Weather
- Germany
- Baden-Württemberg
- Ettenheim
Current Weather Ettenheim
Current weather for the city of Ettenheim. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Gale
Valid to 1. 5. (00:00)
Wind gusts
Valid to 30. 4. (18:00)
16°C
feels like 14°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
