Current Weather Espezel
Current weather for the city of Espezel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Avalanche Warning
Valid to 3. 4. (00:00)
Rain and Flood
Valid to 3. 4. (00:00)
Snowfall
Valid to 3. 4. (00:00)
Wind
Valid to 3. 4. (00:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
