Current Weather Ertefā‘āt-e Kūh Kūlengeh
Current weather for the city of Ertefā‘āt-e Kūh Kūlengeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
