- Weather
- United States of America
- Kentucky
- Eminence
Current Weather Eminence
Current weather for the city of Eminence. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 28. 4. (03:40)
Severe Thunderstorms
Valid to 28. 4. (04:00)
Flood Advisory
Valid to 28. 4. (03:20)
18°C
feels like 16°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
