- Weather
- United States of America
- California
- El Centro
Current Weather El Centro
Current weather for the city of El Centro. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Air Quality Alert
Valid to 1. 5. (20:00)
34°C
feels like 37°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 25°C |
