- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Dūk-e Bālā
Current Weather Dūk-e Bālā
Current weather for the city of Dūk-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
