- Weather
- Slovakia
- Košický kraj
- Drnava
Current Weather Drnava
Current weather for the city of Drnava. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 27. 5. (14:00) to 27. 5. (17:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
