- Weather
- United States of America
- Maine
- Dover-Foxcroft
Current Weather Dover-Foxcroft
Current weather for the city of Dover-Foxcroft. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 28. 4. (20:00)
4°C
feels like 4°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
