- Weather
- Republic of Croatia
- Osječko-Baranjska
- Donji Miholjac
Current Weather Donji Miholjac
Current weather for the city of Donji Miholjac. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 15. 5. (00:00) to 16. 5. (00:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
