- Weather
- Ukraine
- Cherkasy Oblast
- Dobrovody
Current Weather Dobrovody
Current weather for the city of Dobrovody. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 0 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
